Landsbygdspartiet oberoendes kandidater till riksdagsvalet 2018

Förslag från höstmötet i Kolmården 2017-11-11
Listan kan komma att kompletteras fram till Landsbygdsmötet i mars 2018.

  1. Erika Sörengård, Örebro
  2. Claes Littorin, Uppsala
  3. Margot Hansen, Gävleborg
  4. Pierre Ländell, Östergötland
  5. Pia-Maria Johansson, Örebro
  6. Magnus Malmsten, Stockholm
  7. Monica Björsell, Västra Götaland
  8. Arne Gunnarsson, Kronoberg
  9. Gunilla Fluur, Västernorrland
  10. Thomas Andersson, Halland
  11. Helena Sedvall, Uppsala
  12. Erland Nilsson, Norrbotten
  13. Tjern Inga Wall, Dalarna
  14. Hans Boström, Jämtland
  15. Cecilia Kähäri, Värmland
  16. Åke Karlsson, Östergötland
  17. Helene Stensby, Värmland
  18. Roger ”Stupis” Andersson, Norrbotten
  19. Mari Nilsson, Södermanland
  20. Olle Larsson, Jämtland
  21. Ulla-Carin Grafström, Örebro
  22. Nils-Erik Grönwall, Skåne
  23. Ulrika Brandt, Kronoberg
  24. Emrik Forssèn, Dalarna
  25. Erica Åström, Uppsala
  26. Måns Holmqvist, Östergötland
  27. Ann-Louise Mårth Stenman, Kalmar
  28. Bert Cedergren, Gotland
  29. Yngve Eriksson, Uppsala
  30. Åsa Augustsson, Västra Götaland
  31. Anders Bockgård, Östergötland
  32. Tobias Albinsson, Västra Götaland
  33. Jennifer Breitner, Örebro
  34. Ingvar Niilimaa, Dalarna
  35. Helena Ringdahl, Östergötland
  36. Michael Richter, Skåne
  37. Anna Karlsson, Västra Götaland
  38. Thomas Nordlöv, Uppsala
  39. Åsa Nilsson Wallenberg, Norrbotten
  40. Dag Rimmerfors, Västra Götaland
  41. Sara Rosqvist, Skåne
  42. Alf Karlman, Södermanland
  43. Kicki Anåker, Dalarna
  44. Lars Thomas Mangi, Norrbotten
  45. Rebecca Blomdahl, Kronoberg
  46. Conny Gunnarsson, Kalmar
  47. Eva von Heideken, Södermanland
  48. Michael Bonnier, Stockholm
  49. Sophie Holst, Skåne
  50. Mattias Johansson, Norrbotten
  51. Therese Karlsson, Värmland
  52. Peter Vahlqvist, Uppsala
  53. Anne Sporre, Kalmar
  54. Johan Barzel, Kronoberg
  55. Annica Johansson, Kalmar
  56. Jan Bergman, Jönköping
  57. Åsa Gärdén, Stockholm
  58. Hans Eriksson, Norrbotten
  59. Luckie Söderholm, Uppsala
  60. Johan Pettersson, Norrbotten
  61. Ulrik Saanum, Östergötland
  62. Peter Johansson, Stockholm

 

Utskriftsvänlig version av listan